ściana szczytowa, więźba dachowa
Jadąc codziennie na budowę mijam dwie tradycyjne budowy z gazobetonu. Jak ja zaczynałem ściany szczytowe to oni wychodzili z ziemi. Teraz ja się jeszcze mocuje z dachem a oni już szczytowe mają wymurowane a na jednej już jest więźba pokryta membraną dachową. Szybcy są, ale spokojnie jeszcze muszą to wszystko ocieplić:) a ja nie-mowa tu o ścianach. A jaki z tego morał? no taki że ściany szczytowe w systemie izodom razem z dachem przedłużają się w nieskończoność ponieważ muszą być robione na przemian. Najpierw powstaje ściana zbrojona pionowymi drutami fi10 (dwie sztuki co jakieś 30 cm) i do tego poziome druty w każdej warstwie klocków. Jeszcze przed zalaniem betonu trzeba dociąć równo szczyty tak żeby zmieściła się jeszcze izolacja termiczna ściany od góry. Do tego potrzebna jest konstrukcja dachu tak żeby dociąć ściany równo względem krokwi. Konstrukcja dachu potrzebna jest też do tego aby trzymała ściany szczytowe podczas zalewania betonu. Bez nich ściana mogłaby się przechylić. A ...
Cześć, podziwiam
OdpowiedzUsuńJakie funkcje pelni ta centrala(ogladalem Twój film ale nie pamiepam jak ja nazwales)?
Zaglądałeś do jej "bebechow"?
Jest to rekuperator z wentylatorami generującymi przeplyw powietrza i elementami grzejnymi/chlodzacymi? Jaki jest pobór energii? Co sadzisz, zeby wspomóc przeplyw powietrza turbowentem?
Pozdrawiam
jest to wentylacja mechaniczna z odzsykiem ciepła. dwa wentylatory, filtry , wymiennik ciepła który odzyskuje ciepło z domu ogrzewając powietrze świeże tym powietrzem co jest wydmuchiwane. no i sterowanie czyli jakaś elektronika. nie ma potrzeby wspomagac tego turbowentami a pobór mocy to jakieś 60 watów
UsuńJak sam napisałeś: powietrze wydmuchiwane ogrzewa powietrze świeże, więc wg mnie za większość zużycia energii odpowiedzialne są wentylatory. Muszą przepychać powietrze przez rekuperator, filtry a i żebrowane zielone rury stawiają opory przepływu. Ale to tylko mój pomysł. Świeże powietrze jest zasysane bezpośrednio do wymiennika, czy jest gdzieś wstępnie ogrzewane?
OdpowiedzUsuńPrzecież mówił że rury są gładkie wewnątrz.
Usuńwstepne ogrzewanie załącza się automatycznie przy mrozach
OdpowiedzUsuńCzy moglbym podać mniej więcej ile to wszystko cię kosztowalo?
OdpowiedzUsuńCześć ,
OdpowiedzUsuńA ile to wszystko cię kosztowało?
3,5 rurki instalacyjne i jakies 7 jednostka
UsuńŻeby wykonać coś takiego samodzielnie, to trzeba mieć naprawdę bardzo dużą wiedzę. Ja za niedługo w swoim biurze będę chciał zamontować profesjonalną wentylację, ale wykorzystam do tego specjalistów, którzy mają wieloletnie doświadczenie w tej branży. Świetny artykuł i bardzo podoba mi się twój cały blog, gdzie można znaleźć wiele ciekawych informacji.
OdpowiedzUsuńDzięki Panie Tomasz
UsuńWitam
OdpowiedzUsuńCzy myślał Pan nad instalacją GWC do rekuperacji?
myślałem ale zrezygowałem. reku daje sobie radę a nie mam tyle działki żeby ja przeryć.
UsuńPodziwiam, szacunek. Trafiłem na Twojego bloga szukając alternatywy dla kompletnego systemu Zehnder którego wycena lekko mnie zniechęciła. Projekt jak rozumiem z filmu zamówiłeś na stronie producenta?
OdpowiedzUsuńdzięki:) projekt i instalacja do centrali jest od pefelxa. od centrali do czerpni/wyrzutni rury fi 160 musiałem dokupić w lokalnym sklepie. pozdrawiam
UsuńA co sądzisz na temat kursów organizowanych przez http://rabano.com.pl/ z zakresu f gazy? Warto z nich skorzystać?
OdpowiedzUsuńMinęło już trochę czasu możesz napisać jak w upalne dni radzi sobie reku ? bo jeśli jest temperatura wysoka na zewnątrz to on ją zaciąga i wtłacza do środka czy to nie powoduje że robi się za gorąco ? stoję przed takim dylematem jak to wykombinować żeby w lecie wpadało chłodne powietrze.
OdpowiedzUsuńbardziej martwił bym się słońcem które świeci po oknach. jak przyszły czerwcowe upały to przez pierwsze 2-3 dni rekuperator nawet nadążał wieczorem przewietrzyć dom do rana żeby było z powrotem koło 21 stopni. ale jak mury się nagrzały to już mu było ciężko więc zostało tylko wietrzenie przez przeciąg. rekuperator ogólnie odzyskuje też chłodne powietrze jak jest w domu chłodno ale kluczem jest nie dopuścić do przedostania się promieni przez okno do domu.
UsuńCześć,
OdpowiedzUsuńCzemu nie rekuperator of peflex?
Bardzo przydatny wpis. U siebie w domu zamierzam zrobić podobną instalację.
OdpowiedzUsuńŚwietny artykuł !
OdpowiedzUsuńCiekawe informacje umieszczasz, dzięki
OdpowiedzUsuńZainteresował mnie bardzo ten wpis! Nie zatrzymuj się i rób swoje.
OdpowiedzUsuńSuper artykuł. Wszystkie informacje jak najbardziej przydatne. Pozdrawiam
OdpowiedzUsuńCiekawie napisane. Warto było tutaj zajrzeć
OdpowiedzUsuńŚwietna relacja
OdpowiedzUsuńŚwietny i bardzo wartościowy wpis. Podoba mi się.
OdpowiedzUsuńtrzeba zadbać o te sprawy
OdpowiedzUsuńJak najbardziej jest to na dzień dzisiejszy bardzo popularne rozwiązanie i ja jeszcze chcę dodać, że również fajnie jest wiedzieć komu zlecać takie prace. U mnie zakładaniem klimatyzacji zajęła się firma https://klimatyzacja-poznan.pl/ i wiem, że było warto to zrobić.
OdpowiedzUsuńWitam, o ile obnizyles sufity? Jaka wysokosc pomieszczen?
OdpowiedzUsuńChętnie wykorzystam zdobyte tu informacje w praktyce.
OdpowiedzUsuńCenne wskazówki znalazłem tutaj dla siebie, dzięki.
OdpowiedzUsuńPodoba mi się ten wpis
OdpowiedzUsuńJest tutaj wiele ciekawych i istotnych informacji.
OdpowiedzUsuńsuper!
OdpowiedzUsuńTen wpis jest bardzo ciekawy
OdpowiedzUsuńsuper
OdpowiedzUsuńBardzo interesujący wpis
OdpowiedzUsuńJa jestem właśnie zainteresowany takimi usługami, jak rekuperacja gdańsk i nie ukrywam, że liczę na to, że zdobędę potrzebną wiedzę, aby zdecydować się na właściwą firmę, która wszystkim się zajmie. Myślę, że szczególnie warto wziąć pod uwagę nowoczesne systemy oraz firmy, które poza montażem wykonają cały projekt oraz przedstawią dostępne możliwości dla naszego domu.
OdpowiedzUsuńBardzo interesujący wpis
OdpowiedzUsuńRewelacyjny jest ten wpis
OdpowiedzUsuń