odcinek 5 instalacje

zdjęcia bez opisu bo nie wiem czy ktoś z nich korzysta. jak tu jesteś i masz jakieś pytania co do zdjęć to wal w komentarzu.








































































































Komentarze

  1. Czołem Tom,
    jeszcze dwa pytania:
    1. Czym podgrzewasz wodę użytkową? Jak prądem to pewnie podgrzewaczami przepływowymi...? Jakieś szacunkowe koszty podgrzewu dla Waszej rodziny?
    2. Jakiś inny pomysł jak poprowadzić wentylację żeby nie robić podwójnego sufitu?
    Pzdr

    OdpowiedzUsuń
  2. ja mam pompke ciepła 200 litrów. wychodzi jakies 11-14 pln. m3 czyli chyba niedrogo z tym że jest droga na etapie kupna bo ponad 5 tysi. ja mam mały domek i krótkie instalacje wiec i straty na rurkach małe dlatego centralnie podgrzewam a nie rozproszone. albo podwieszany sufit albo na stropie między styropianem. ja wolę podwieszany bo po co strop ocieplać niepotrzebnie

    OdpowiedzUsuń
  3. Pompka za 5 tysi ???
    To szto ty znalazł za pompkie? Chętnym wiedzieć więcej szczegółów ;-)
    powietrzna, gruntowa, koszt przeglądów, okres gwarancji, dofinansowanie ?

    W lipcu odpisałeś, że nie chciałeś pompy ciepła bo "(...)bo może się zjebać i trzeba przeglądy robić i ktoś by mi to musiał zrobić a ja chciałem sam:) ."
    To jak to jest?


    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. bo miałem na myśli pompę ciepła do ogrzewania domu:P a tą do cwu i tak sam sobie zainstalowałem a co do przeglądów to jeszcze sie nie rozglądałem ale napewno nie trzeba robić ich co roku. powietrzna pompa galmet basic 200l z jedna wezownica. bez dofinnsowania a gwarancji chyba 5 lat

      Usuń
  4. Nasz dom już prawie gotowy. Zostało jeszcze malowanie ścian, zamontowanie elektryki, na przykład gniazda bezpiecznikowe, jakieś drobne prace wykończeniowe i możemy się wprowadzać. Już się nie mogę doczekać, aż pójdziemy na swoje. Mieszkanie z teściami daje popalić :)

    OdpowiedzUsuń
  5. Instalacje to bardzo ważny etap.

    OdpowiedzUsuń
  6. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

    OdpowiedzUsuń
  7. Bardzo mi się podoba Twój dom, a szczególnie to, że wszystko robisz sam i do tego tak starannie i przemyslanie. Świetnie to wygląda. Pisze to jako inżynier, projektant i kierownik budowy, świeżo po przeprowadzce do swojego domu. Niestety sam takich prac (np g-k, stelaże, elewacja) nie wykonywałem, ale również wszystko miałem starannie wielokrotnie przealkulowane i przemyślane. Zajmuję się niestety tylko sprawami bardziej technicznymi i liczę ;) pozdrawiam i dalszych sukcesów życzę.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Siemasz. bardzo miło słyszeć że kierownik zadowolony;) dzięki za dobre słowa. pozdrawiam i powodzenia życzę

      Usuń
  8. Fajnie opisany temat, wartościowy wpis

    OdpowiedzUsuń
  9. Fascynujący wpis. Podoba mi się.

    OdpowiedzUsuń
  10. Ten wpis jest bardzo ciekawy

    OdpowiedzUsuń
  11. Poprawne wykonanie wszystkich instalacji to bardzo ważne zadanie.

    OdpowiedzUsuń
  12. Skąd pomysł na wyrównanie betonu pod styropianem piaskiem, czy to sam piasek, czy np. z cementem? Jak się sprawdza ten patent?
    Buduję podobny dom i zbliżam się do wylewek.
    Zastanawiam się też czy trzeba dawać folię budowlaną pod styropian, w przypadku płyty fundamentowej Izodom?
    Mam sporo peszli na posadzce i przewodów rekuperacji. Czym uzupełnić szczeliny pomiędzy nimi by potem nie siadało pod wylewką? Gdzieś czytałem że można to zrobić piaskiem - Co ty na to?

    OdpowiedzUsuń
  13. Chcecie poznać zalecenia dla domu wyposażonego w rekuperator? Wejdź na strone rekuperatory.pl gdzie dowiesz się m.in kiedy stosować kratke wentylacyjną rekuperacja czy w jaki sposób wykonać odpowiednią izolacje budynku!

    OdpowiedzUsuń
  14. Ten wpis jest bardzo interesujący

    OdpowiedzUsuń
  15. Rewelacyjna i bardzo szczegółowa jest ta relacja.

    OdpowiedzUsuń
  16. Relacja zawiera wiele ciekawych i ważnych informacji.

    OdpowiedzUsuń
  17. Z tego co mi wiadomo, coraz więcej osób decyduje się na zastosowanie rekuperacji w swoich domach. Jest to inwestycja na lata, ponieważ jej koszty zwracają się w krótkim czasie dzięki oszczędnościom na rachunkach za energię. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym rozwiązaniu, zerknij na stronę https://luftklima.pl/rekuperacja/ i poczytaj o jego zaletach. Z pewnością warto rozważyć zastosowanie tego systemu w swoim domu.

    OdpowiedzUsuń
  18. Pompa ciepła, często właśnie rekuperacja i inne nowoczesne instalacje które na pewno znacznie ułatwiają życie w domu. Ale i generują większe zużycie prądu, trzeba się na to przygotować. Dobrze pomyśleć dlatego odpowiednio wcześnie o instalacji paneli fotowoltaicznych, w Małopolsce najlepiej z pomocą firmy https://fiberlink.pl/fotowoltaika/. Takie panele pozwolą znacznie zmniejszyć rachunki za prąd a przy obecnych cenach energii koszt całej instalacji może się zwrócić nawet w mniej niż 10 lat.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Zapraszam a nawet zachęcam do zostawienia komentarza

Popularne posty z tego bloga

ściana szczytowa, więźba dachowa

Kostka betonowa z formy

Jak zrobić samodzielnie instalację wentylacji mechanicznej z rekuperacją PE FLEX