Stan surowy zamkniety ocieplony -koszty


 Przedstawiam koszty domu o powierzchni około 100 m2 
Stan Surowy zamknięty z izolacją termiczną
bez kosztów robocizny

Przegrody o współczynnikach domu pasywnego






















































Komentarze

  1. Super robota. Dzięki za kolejny film. Czy jestes w stanie oszacowac w godzinach swoja prace przy budowie domu?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dzięki:) hmmm w dużym przybliżeniu od września 2016 bez dwóch zimowych miesięcy czyli jakieś 19 msc 6 dni w tygodniu po 10-12 godzin i można liczyć dwie osoby bo był czas że sam naginałem a był czas że było nas 2-4. to jak by tak to liczyć to jakieś 10 tysiecy godzin.

      Usuń
    2. O.o
      10kh - masakra! Jakby wasza 4 zarabiała minimalną krajową to wychodzi blisko 100k PLN. Do tego jeszcze trzeba dodać stratę co najmniej 1 roku bo przecież ekipa wykona to w max 6 miesięcy.
      Jednocześnie rozumiem że potencjalnie nikt tak dobrze nie zrobi tej pracy jak sam właściciel (ale to nie do końca prawda bo przecież trzeba jeszcze mieć jakiekolwiek pojęcie o budowlance więc moim zdaniem trzeba jeszcze do tego doliczyć czas poświęcony na czytanie forów, konsultacji, youtube itp.).
      Reasumując jeśli jesteś osobą pracującą w ogóle to się nie opłaca.

      Usuń
    3. dzięki za opinie. różnie to bywa, jednemu się opłaca, drugiemu nie koniecznie. mi się tak poukładało że i tak miałem prace zmieniać a to że musiałem przeczytać fora i się dowiadywać to biorę to jako rozwój osobisty i czyniłem to z wielką checią wszak budowa domu była moim marzeniem:) teraz mogę spokojnie zakładać działalność która będzie się trudnić budową takich domów o ile chętni się znajdą.

      Usuń
  2. Pozazdrościć możliwości niewykonywania pracy zarobkowej przez 19 miesięcy! ;-) Na kiedy planujesz wielki finał? Czy może już miał miejsce?

    Wygląda to strasznie imponująco, męsko spełniłeś obowiązek za siebie i następne 150 pokoleń, ale czy na koniec dnia to wszystko się opłaca? Robiłeś jakiś rozeznanie ile zapłaciłbyś zlecając komuś przynajmniej te najbardziej czasochłonne prace? Wszak 10 tysięcy roboczogodzin ma swoją wartość :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Witaj Jakubie. przez 2 lata zarobiłbym jakieś 66 tysięcy złotych a i tak po pracy bym naginał na działkę pilnować fachowców, sprzątać czy też robić jakieś małe pierdoły więc i tak czas stracony i tak. całą budowa wykonana przez fachowców podejrzewam że wyniosła by mnie przynajmniej 2 razy więcej więc albo mam 2 lata do przodu albo 66 tysi w kieszeni:) po za tym to eksperymentalny budynek więc wolałem zrobić to sam po swojemu bo nikt by się do tego tak nie przyłożył i wyszła by kaszana. finał we wrześniu mam nadzieje że wszystko zapnę na ostatni guzik. Dzięki za uznanie:) pozdrawiam

      Usuń
    2. Trafiają do mnie Twoje argumenty i mam tylko jeden wniosek - przy takich umiejętnościach i kreatywności powinieneś zarabiać dużo więcej :) Wszystkiego dobrego!

      Usuń
    3. dlatego prowadzę te blogi i filmy. to nic innego jak portfolio:) odpowiednio do zasady "tyle jesteś wart ile od siebie możesz dać" pozdrawiam

      Usuń
  3. Mam pytanko, może i nie na temat;), ale... używasz do ogrzewania foli na podczerwień? Jaki jest przekrój wg. Ciebie poszczególnych warstw? Myślałem u siebie o regips, stelaż, miedzy folia na podczerwień potem alumiowa, następnie styropian, pianka między profile a styropian i na koniec wełna 30cm i zamknąć osb. Poddasze nie użytkowe.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. hmm musiałem przeczytać 5 razy zanim chyba zaczaiłem. podsumowując ogrzewanie foliami IR ale sufitowe? nie wiem jak sie sprawdza w praktyce ale słyszałem że są problemy bo przecież ciepło do góry zapierdziela. z tym styropianem to kominujesz jak ja? płyta osb na koniec dobry pomysł bo ja żałuję że sobie nie dałem na cały dach chociaż 12 mm. nie mogę ci jednoznacznie podpowiadać w takich kwestiach bo to rola projektanta albowiem jest za dużo danych i zmiennych żeby sobie od tak projektować. jednak pamiętaj że styropian między krokwiami to nie najlepszy pomysł, izolacji nigdy za wiele do 40cm, i wszystkie przegrody powinny mieć podobne U. mam nadzieje że coś pomogłem.pozdro

      Usuń
  4. Siemka,
    Ja jestem na etapie planowania całego cyrku ;-)
    Podpowiedz jak obliczałeś ilość potrzebnych mat podłogowych?
    I jakie oszacowałeś koszty ogrzewania domu tym sposobem versus ogrzewanie np. gazem (nie z sieci) lub kotłem czy (no muszę zapytać) pompką ciepła.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. siemasz. nie obliczałem. wysłałem projekty do kilku firm żeby mi wyceniły na podstawie projektu ilość mat i jedna wysłała projekt graficznie. z niego wynikało że nikt tego nie liczy (co też później wyczytałem na jakiejś stronie producenta) z matami jest sprawa prosta. kładziesz wszędzie gdzie się da oprócz stałych zabudowań z mebli i miejsc gdzie np będzie sam gruby materac leżał bezpośrednio na podłodze. i tyle bo mając jak największą powierzchnie grzania uzyskujemy komfort cieplny czyli nie odczuwamy różnicy temp. jak w przypadku grzejników. a maty i tak działają 0/1 albo się załączają albo są wyłączone. jak dasz 2 razy mniej foli to będą ci 2 razy dłużej chodzić i zużycie energii będzie takie same.

      ja nie porównywałem tego z gazem bo nie mam przyłącza a z butli jeszcze drożej po za tym wybuchowy ,czaderski i uzależniony od władimira. pompy nie chciałem bo może się zjebać i trzeba przeglądy robić i ktoś by mi to musiał zrobić a ja chciałem sam:)
      ja tam się foli nie bałem bo w izodomie trzeba mało energii a ty jaki budynek stawiasz? jak tradycyjny na fundamentach i 20 cm styripianu to ja bym się zastanawiał nad foliami. może wyjść drogo.

      Usuń
    2. a no i powodzenia przy planowaniu i budowie. jak masz jakieś pytania wątpliwości to pisz. co mogę to pomogę.

      Usuń
    3. Jak to nikt nie liczy ?????? No dobra, ja się nie znam ale jakieś założenia trzeba mieć. Ile trzeba mat aby uzyskać np. 20 stopni przy powierzchni Twoich 100m2 (lub kubaturze) i tego typu pytania na pewno muszą paść. Bo przecież mogłeś kupić 4 maty na krzyż, które by chodziły non stop i też by było ciepło. Czy ta firma obliczyła Ci ile KHh te maty będą brały? Nie chciałeś mat akumulacyjnych?

      Ja mam w planach dom dwu piętrowy w kwadracie/prostokącie, Izodom Super King Block, powierzchnia między 130m2 a 170m2, dach płaski. Planujemy się pobudować w okolicach Tarczyna pod Warszawą gdzie z mediów to jest tylko woda i prund.

      Na jakim etapie jesteś?
      Pytania? Czy coś byś zmienił/zmodyfikował biorąc pod uwagę do jakiego etapu doszedłeś?
      No i kiedy aktualizacja kosztów;-)

      Usuń
    4. myślę że nie liczy. skoro najlepsza instalacja to taka która ma największą powierzchnię (dla klienta komfort cieplny a dla sprzedawcy oczywiście hajs za dużą ilość) to rola pseudo projektanta polega na pokolorowaniu rzutu partu i piętra w pasy o szerokości folii i naniesinie termostatów. proaste jak budowa cepa, mi to robiła kobieta a i tak sam sobie zrobiłem po swojemu bo najebała mi pasków po 2 metry gdzie w poprzek wyszły dłuższe kawałki a więc i mniej połączeń. akurat w domach z izodomu to nie trzeba się martwić że będzie zimno i dlatego tego nikt nie liczy. pewnie jak się modernizuje dom to się bardziej przykładają do zapotrzebwania bo z tego co wiem to do domów słabo ocieplonych zalecane jest stosowanie folii które rozgrzewają się bardziej niz 30 stopni.

      akumulacji nie chciałem bo trudno ją okiełznać. jak nagrzeje ci sie beton a wyjdzie słońce albo wpadną znajomi to masz saune momentalnie. taki urok haupy:/ ja praktycznie zawsze wyłączam ogrzewanie jak wiem że bede miał gości w zimie. nawet jak słońca nie ma a tempeatura spadnie poniżej 20 to nie odczuwa się tak tego. gorzej jak wzrośnie do 24. w zimie to przegrzanie.

      lekką akumulacje mam w łazience bo pod płytkami kabel leci ale za małą moc mam rzuconą i musze grzejnik dołożyć suchy jakiś.

      buduj dom w prostokącie ja mam w kwadracie i bym to zmienił.(dłuższą stroną na południe oczywiście) bym się skłaniał przy 130m ale w sumie zależy kto ma jakie potrzeby i ile hajsu. dla nas 100m jest spoko ale tylko dlatego że prowadzimy minimalistyczny tryb życia. ja mam tylko prund. woda ze studni. myśle że izodom plus prund to dobre rozwiązanie bo niebawem z oze prąd może tanieć a jak nie to pv zawsze można rzucić

      aktualizacja jak siąde do faktur a tak bardzo mi się nie chce. a jak chodzi o zmiany to już pomyśl o zacienieniu od góry południowych okien. jak w lecie masz okna w słońcu to masz saune. mam w planach okiennice drewniane na wzór żaluzji ale jak ich niemam to muszę plandeke wieszać żeby w domu było spoko. wschód i zachód też dają w dupe i są trudniejsze do ogarniecia bo słońce jest niżej i nakurwia promieniami prawie na prosto. pomyśl o tym bo jest trochę ciepło w lecie.

      Usuń
    5. Baja. Ja mam już trójkę dzieci, więc potrzebuje nieco więcej jak 100m.
      Tom, krótka piłka:
      Czy możesz napisać ile zainstalowałeś mat i ile mają w sumie W? Tak żebym miał jakiś punkt zaczepienia.
      Czy wieś ile będziesz orientacyjnie płacił za grzanie?

      Dzięki za podpowiedzi.

      Usuń
  5. w najgorszym przypadku obstawiam 30kwh na metr a licząc 100 m to będzie 3tys kwh* 0,57 w najniekorzystniejszej taryfie całodobowej to będzie 1710 pln przy czym druga taryfa jest tu dużo bardziej opłacalna ponieważ w dzień są zawsze jakieś zyski zewnętrzne (słońce gotowanie) a w nocy dochodzi do największych strat ciepła a jak jest w nocy po 23 grosze za kwh to uważam to za wynik bardzo znośny. moc mat to na parterze 25mb *80W = 2kW czyli tyle co suszarka a jednak rozłożona na powierzchni 20 m2 robi robotę. dom był ogrzewany podczas wykańczania poddasza a na poddaszu było około 18 stopni ( na dole normalnie 20-21) teraz dorzuciłem kilka metrów foli na górę i zobaczymy jak to będzie.

    OdpowiedzUsuń
  6. Jak się sprawują instalacje? Wyglądają naprawdę dobrze.

    OdpowiedzUsuń
  7. witam, a jak w takim domu wygląda pochłanianie dźwięków z zewnątrz i czy w takim domu można mieć ogrzewanie co2 czy to jest opłacalne?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. witam. jest to cichy budynek jeżeli chodzi o dzwięki z zewnątrz. jedynie przenosi jakieś szuranie, uderzenia, wibtrujący telefon na parapecie parteru słychać na piętrze. ale po za tym jestem miło zaskoczony. dużo dają zamknięte okna bo przy wentylacji mechanicznej większość czasu są zamknięte. kwestia kalkulacji. raczej obsługowy kocioł na paliwo stałe nie bylby najlepszym pomysłem. ledwo co by się rozpalił a już by trzeba było go gasić bo za gorąco by było

      Usuń
  8. Cześć,
    też przymierzam się do budowy domu w systemie IZODOM:D Możesz zdradzić mi koszty rekuperacji i pompy ciepła? Jaką pompę zamontowałeś/ bądź zamontujesz? Powietrzna Wodna pionowa pozioma?
    Pozdrawiam!!:D

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. reku 7 rury 3,5 pomkpa 5300 galmet basic woda powietrze, ogrzewanie foliami na podczerwien

      Usuń
  9. Super wpis z podsumowaniem wszystkich kosztów ;-) Szczególnie przydatny jeśli ktoś zastanawia się nad budową własnego domu.

    OdpowiedzUsuń
  10. Witam.
    Oglądnąłem twoje filmiki na yt i gratuluję wykonania.
    Oddziedziczyłem kwadratowy dom parter z lat 60 tych. Typowe 10x10 bez centralnego ogrzewania w każdym pomieszczeniu kaflowy pięć, murowany z betonowym zbrojonym stropem. Jestem zmuszony do remontu dachu wpadł pomysł aby nadbudować pełne piętro plus 3m po szerokości i 4 dodatkowe na długość.
    Dodatkowe metry mają posłużyć jako klatka schodowa do mieszkania na piętrze. I tutaj mam pytanie a nawet 3. Jak sądzisz czy system IZODOM na piętrze to dobry pomysł? Czy lepiej nie ryzykować i lecieć starym sposobem? 2 pytanie w jednym z nowo dobudowanych pomieszczeniach planowana jest kotłownia bądź pokój techniczny w zależności czy pompa ciepła to wystarczający sposób na ogrzanie dolnej części budynku? Czy jednak dodatkowe ogrzewanie w postaci pięć co będzie musssem? I pytanie 3 dużo tej wełny u ciebie na poddaszu itp. Jak to się będzie miało w porównaniu do wylewania drugiego stropu betonowego zamiast podwieszanego? Myślę o gorących dniach w lecie i chłodnych zimach gdyż to 1 piętro i troszkę chłodniej. Co byś polecił bo jestem rozdarty pomiędzy nowinkami a starą tradycją od strony indywidualnego projektu i ciągłych zmian projektantów. Pozdrawiam Serdecznie Rafał.

    OdpowiedzUsuń
  11. PS. Zdrowych pogodnych i wesołych świąt Bożego Narodzenia.

    OdpowiedzUsuń
  12. Fajny rozpis kosztów. Przydatny dla tych, którzy będą robili to pierwszy raz :) Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń
  13. Każdy powinien zajrzeć na ten blog zanim zacznie budowę własnego domu. I zwrócić uwagę na to rozliczenie kosztów. Czasami wychodzi więcej niż się zakłada a te pieniądze skądś trzeba przecież wziąć.

    OdpowiedzUsuń
  14. Bardzo fajnie wszystko opisujecie. Jak ktoś zaczyna budowę to lektura obowiązkowa. Widać jak prace się posuwaja dobra robota

    OdpowiedzUsuń
  15. Super, że można u Ciebie sprawdzić, w jaki sposób wyglądają i prezentują się koszty, dlatego ja właśnie lubię czytać takie blogi, a szczególnie wtedy, kiedy czeka mnie budowa własnego domu. Zależy mi, aby wszystko odpowiednio wykonać.

    OdpowiedzUsuń
  16. Super podsumowanie. Szczególnie pomocne dla osób budujących swój dom.

    OdpowiedzUsuń
  17. Czy mozna uzyc jakiegokolwiek projektu domu? Czy izodom robi adaptacje?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. można użyć jakiegokolwiek projektu. Jak ma Pani wybrany to mogę go wstępnie wycenić. Proszę wysłać link na tombudowniczy88@gmail.com

      Usuń
  18. Zastanawiam się dlaczego ludzie dachy robią w oparciu o drewniane belki punktowo przytwierdzane do muru i także punktowo przytwierdzane do belek pokrycie. Ciągle się widzi jak huragany rozwalają ludziom takie dachy. Monolityczny dach z nawet bardzo lekkiego i cienkiego żelbetu będzie i tak trwalszy niż wszelkiego rodzaju (blacho)dachówki na krokwiach. Żelbet można pokryć cienką blaszką, żeby tylko nie przeciekał.
    Huragan blaszkę zerwie, ale monolitu nie ruszy... Taki dach rozwali tylko wybuch gazu lub uderzenie rozpędzonego tira (jeśli dom na zakręcie).

    OdpowiedzUsuń
  19. Gdyby tak zrobić zestawienie kosztu budynku tradycyjnego z najcieńszą dopuszczalną izolacją (wsp. 0,23) i różnice w kosztach eksploatacji. Ciekawe po ilu latach taki domek 100m2 się zwróci w przypadku ogrzewania biomasą/pelletem...

    OdpowiedzUsuń
  20. Wszystkie informacje jak najbardziej przydatne. Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  21. Do kosztów związanych z budową domu trzeba doliczyć również magazynowanie i wywóz odpadów budowlanych. To ważne, aby pozbyć się ich w prawidłowy sposób.
    https://www.klin.waw.pl

    OdpowiedzUsuń
  22. 56 year-old Accountant III Dolph Sandland, hailing from Angus enjoys watching movies like Not Another Happy Ending and Cryptography. Took a trip to Hoi An Ancient Town and drives a Alfa Romeo 8C 2300 Castagna Drop Head Coupe. prosto ze zrodla

    OdpowiedzUsuń
  23. Podczas planowania budżetu budowy mało kto pamięta o wynajmie kontenerów, a przecież na każdej budowie powstają odpady budowlane.
    https://wywozy24.pl/

    OdpowiedzUsuń
  24. Trzeba się liczyć ze sporymi kosztami oczywiście. Ja to i tak musiałam dopłacić do zakładanego budżetu. Wiadomo, że nie wybiera się najtańszych rzeczy. Jak kupowałam drzwi to wybrałam zamki sobinco, są super.

    OdpowiedzUsuń
  25. Co by nie mówić to samo już podjęcie się budowy jest bardzo ważnym etapem w naszym życiu i ja jestem zdania, że warto jest mieć to wszystko dobrze poukładane. Z całą pewnością przyda nam się transport maszyn budowlanych https://transportmaszynpoznan.com/ gdy trzeba będzie dostarczyć ciężki sprzęt.

    OdpowiedzUsuń
  26. Artykuł bardzo dobry ! zresztą jak zawsze :)

    OdpowiedzUsuń
  27. Bardzo przejrzyście przedstawione informacje

    OdpowiedzUsuń
  28. Tak wczytałem się dokładniej w tą tabelę, ale jakoś nie znalazłem cen usług? Czy one nie są tutaj brane pod uwagę? Swoją drogą to podejrzewam, że w kolejnych latach te ceny już będą dużo wyższe, jeśli już nie są. Niestety materiały budowlane drożeją okropnie. Jeszcze trochę i będziemy mieszkać w domach z papieru :). Niestety w naszym klimacie budynki mieszkalne muszą być konkretnie wykonane.
    -----
    Zapraszam do mnie na sklep z dywanami https://dywanywitek.pl/dywany-120x180.

    OdpowiedzUsuń
  29. Ciekawe zestawienie, super post

    OdpowiedzUsuń
  30. Solidne wyliczenie. Ja też stawiając dom miałem wszystko napisane, z tymże sam nie zrobiłem praktycznie nic. Zaufałem fachowcom bo sam nie mam doświadczenia w temacie. Dobra firma budowlana gdańsk może podjąć się wielu zadań na takiej budowie, sami sprawdźcie jaki oferują zakres usług.

    OdpowiedzUsuń
  31. Fascynujący wpis. Podoba mi się.

    OdpowiedzUsuń
  32. Wysokiej jakości materiały budowlane to zawsze dobra inwestycja.

    OdpowiedzUsuń
  33. Niezwykle cenne wskazówki. Rewelacyjna jest ta relacja.

    OdpowiedzUsuń
  34. Rewelacyjnie wykonany opis prac.

    OdpowiedzUsuń
  35. Budowa domu to marzenie zamieniające się w rzeczywistość. To proces pełen wyzwań, ale także radości z tworzenia własnego miejsca.

    OdpowiedzUsuń
  36. Tak dokładne relacje jak ta są niezwykle pomocne.

    OdpowiedzUsuń
  37. Dobrze, że wspominasz o magazynowaniu i wywozie odpadów budowlanych - to aspekty, które często są pomijane, a jednak kluczowe dla porządku na placu budowy i dla środowiska. Warto pamiętać o ekologicznym podejściu nawet podczas budowy!

    OdpowiedzUsuń
  38. A czy wiecie, czym zajmuje się rzeczoznawca budowlany i kiedy warto nawiązać z nim współpracę? Zajrzyjcie na stronę rzeczoznawca budowlany Wrocław i zapoznajcie się bliżej z jego ofertą.

    OdpowiedzUsuń
  39. Relacja zawiera wiele ciekawych i ważnych informacji.

    OdpowiedzUsuń
  40. Słyszałam, że https://www.novoferm.pl/ oferuje szeroką gamę nowoczesnych bram garażowych, które doskonale sprawdzają się zarówno w domach prywatnych, jak i w budynkach komercyjnych. Wielu klientów chwali ich za innowacyjne technologie.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Zapraszam a nawet zachęcam do zostawienia komentarza

Popularne posty z tego bloga

ściana szczytowa, więźba dachowa

Kostka betonowa z formy

Jak zrobić samodzielnie instalację wentylacji mechanicznej z rekuperacją PE FLEX