Koniec roku 2016- podsumowanie budowy

Witam. Na koniec roku 2016 przygotowałem podsumowanie z dotychczasowej budowy domu super energooszczędnego.

Przez niecałe 4 miesiące udało się zrobić: (linki do postów poniżej)
i wiele innych drobniejszych rzeczy. 

Najcenniejszą informacją dla przyszłych inwestorów jest oczywiście cena przedsięwzięcia. 

Tabela przedstawia ceny materiałów i nie których usług na prosty dom pasywny z dwuspadowym dachem o powierzchni użytkowej 90m^2. 

Nie zawarłem kosztów robocizny, ponieważ wszystkie pracę budowlane wykonuję sam, z pomocą rodziny.







Jak by były niejasności lub pytania to zapraszam do komentowania.

Puste miejsca w tabeli oznaczają najbliższe planowane koszty które będą uzupełnione w najbliższym czasie



Żeby nie marnować czasu, to zabrałem się za instalacje wodną i elektryczną. Przed zrobieniem posadzki tzw. miksokretem trzymają mnie stemple podpierające strop, które można zdjąć po 28 dniach od wylania betonu. Czyli do 9 stycznia.

 Zamiast kuć bruzdy w ścianach wytapia się je lutownicą.






















 
 Zgrzewarka do rur PP za 110 złotych na allegro. Jest OK.

 




 W ramach pierwszego kontaktu ze zgrzewanymi rurkami powstał statyw na lampę LED.





 Tak mniej więcej będzie wyglądać kawałek łazienki na dole.





 Na ścianie w salonie wykułem bruzdę na przepuszczenie przewodów od TV do szafki pod nią oraz jest w planie doprowadzenie korytka pod samą sofę, tak aby było możliwe podłączenie np. laptopa z TV czy wieżą.





 Wstępny zarys kuchni i instalacja elektryczna.





 Zaleca się prowadzenie instalacji elektrycznej w peszlu instalacyjnym.



 A to ta piecyk, który wspomaga prace- w sumie zwykła z niej koza.



Wszystkiego dobrego w nowym roku 2017

Komentarze

  1. A te wartosci pieniezne podane to netto czy brutto?

    OdpowiedzUsuń
  2. brutto choć przy niektórych pozycjach może być lekki błąd. np przy betonie bo z pamięci to pisałem po jakimś czasie:/

    OdpowiedzUsuń
  3. Wielki szacun :-) będę obserwował postępy :-)

    Zdradź jeszcze nazwę projektu.

    Zastanawia mnie też po co wylewałeś beton pod płytę i w jakim celu ten styropian dookoła domu?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dzięki za uznanie. dom w poziomkach 3. beton ma za zadanie stworzyć równą powierzchnie pod styropianową płytę. alternatywą jest drobny żwir utwardzony do jakiegoś tam stopnia ale beton mi się wydał łatwiejszy do zrobienia. styropian dookoła domu ma za zadanie opóźnić/ wykluczyć zamarzanie gruntu pod domem. no i jako odwodnienie bo najgorzej by było jak by najpierw budynek był na podmokłym gruncie a później przyszedł mróz który zwiększa objętość więc rozsadza.

      Usuń
  4. po wylaniu płyty betonowej jak dokładny wyszedł poziom? Czy na tąpłyte będziesz jeszcze wylewał wylewkę? jakie ogrzewanie?

    OdpowiedzUsuń
  5. Głownie nurtuje mnie kwestia czy w tej płycie umieścic w górnej warstwie rurki pexa, czy też drugi wariant, na juz wykonanej płycie położyc styropian 3cm z folią, rurki pex i wylewka 7 cm. Drugim sposobem wychodzi podwójna robota. Ale wtedy może szybciej oddać temperature.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. jeżeli mowa o betonie wylanym już w niecce ze styropianu(periporu)to poziom nie jest oszałamiający. strzelam 2cm. Ogrzewanie będzie foliami na podczerwień które montuje się bezpośrednio pod panelami podłogowymi. na tą nierówną wylewkę zostanie położony miksokret, potem kilka cm styropianu i na to folia na podczerwien i panele podlogowe. troche niestandardowa budowa ale cały ten dom jest nie standardowy więc nie powinno to nikogo dziwić;)

      Usuń
  6. fajna sprawa chce to zaczac budowac w oslo dlatego szukam roznych fachowcow do pracy w firmie byggioslo.no as oslo i okolice

    OdpowiedzUsuń
  7. Niezły budżet. Fajnie, że całość starasz się robić sam. Nie uważasz jednak, że w niektórych kwestiach przydałaby Ci się rada eksperta? Swoją wiedzę na temat domów tego typu zgłębiam na domyhybrydowe.pl i jak widzę jest wiele nowych zagadnień, o których raczej mało kto wie. Pozdrawiam i życzę szybkiego zakończenia prac :)

    OdpowiedzUsuń
  8. Mam dwa pytania - skąd brał Pan belki i pustaki stropowe, czy ktoś z Izodomu zaproponował Panu jakiegoś producenta, a może to u nich można kupić? Czy nie rozważał Pan wykorzystania systemu Teriva light (czyli pustaki styropianowe)?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Co do stropu to Izodom ma wszystkie elementy na każdy etap budowy w tym strop, wiem bo taki dom wykańczam w tym samym systemie.Pustaki są bardzo podobne do Teriva, tylko trzeba szalunek zrobić pełen

      Usuń
    2. co do stropu to jest to teriva z solbetu bodajrze. jest tańsza od izodomowych. nie rozwazalem teriva light

      Usuń
  9. Witam, wielki szacun dla ciebie, ciekawi mnie ta technologia ciekawe jak by wyszlo gdyby zastosowac ja do projektu domza150tysiecy, ile drozej by to wyszlo

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. siemasz. Też nie lubię przepłacać więc wybrałem projekt najprostszy jaki się da więc też najtańszy do wybudowania. Obserwuje trochę Łukasza budowlańca ale szczerze mówiąc nie zagłębiałem się w jego projekt bo myślę że by drożej wyszedł niż mój w izodomie. pozdrawiam

      Usuń
  10. Witam. Odnośnie zmiany wprowadzanych przez projektanta. Jakich zmian dokonywałeś w gotowym projekcie? Czy zmiany dotyczą kwestii zmiany materiałów lub dostosowania projektu standardowego domu do norm budownictwa pasywnego?
    Pozdrawiam Konrad

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. siemasz. zmiany polegały na zmianie ogrzewnia wywaleniu kominów i włożenie rekuperacji i jakieś drobnostki. zmiana technologi została zrobiona po odebraniu zatwierdzonego projektu z urzedu. mam projekty zastepcze i takie tam.

      Usuń
  11. Robisz świetną robotę, bardzo podoba mi się Twoja dbałośc o detale i pomysłowość w rozwiązywaniu "codzinnych" problemów montażowych. Pozdro!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dzięki Lukasz! staram się jak mogę a takie rozwiązywanie problemów to moje hobby:)

      Usuń
  12. adaptacje robili ludzie z izodom czy architekt znający technologie

    OdpowiedzUsuń
  13. To naprawdę fajne, że zdecydował się Pan opublikować taki kosztorys. Ukazuje to, że nie trzeba wszystkiego robić od razu i pracę można rozłożyć w czasie w taki sposób, aby nie zaciągać kredytów na ogromną kwotę.

    OdpowiedzUsuń
  14. Bardzo inspirujący artykuł. Pozdrawiam !

    OdpowiedzUsuń
  15. Bardzo ciekawie napisane. Jestem pod wielkim wrażaniem.

    OdpowiedzUsuń
  16. Słuchajcie, a co z bezpieczeństwem. Czy montujecie w swoich domach może Kamery do monitoringu lub inne systemy alarmowe? Ja się właśnie nad tym zastanawiam i chciałem was zapytać czy możecie mi coś w tej kwestii polecić?

    OdpowiedzUsuń
  17. 33 year old Physical Therapy Assistant Jedidiah Tolmie, hailing from Beamsville enjoys watching movies like "Swarm, The" and Skimboarding. Took a trip to Historic Centre (Old Town) of Tallinn and drives a Ferrari 250 GT SWB "Competition" Berlinetta Speciale. nastepny

    OdpowiedzUsuń
  18. ogarnijcie monitoring, jest coraz tańszy, to jest fajne miejsce, fajna ekipa, sklepy w całej Polsce https://www.eltrox.pl/

    OdpowiedzUsuń
  19. Prezentuje się to zjawiskowo

    OdpowiedzUsuń
  20. Przyszłościowo warto również pomyśleć o ogrodzeniu które dodatkowo zabezpieczy posesje.

    OdpowiedzUsuń
  21. Ten wpis jest bardzo ciekawy

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Zapraszam a nawet zachęcam do zostawienia komentarza

Popularne posty z tego bloga

ściana szczytowa, więźba dachowa

Kostka betonowa z formy

Stojak na probówki